środa, 27 sierpnia 2014

Jak zapobiec odparzeniom

   Pamiętam, że w pierwszych dniach życia Oskara wszyscy mówili mi, że przy karmieniu piersią dziecko często robi kupkę i w związku z tym należy zmieniać mu pieluszkę jak najczęściej, aby nie dopuścić do podrażnienia i odparzeń. Ale sama zmiana pieluszki to nie wszystko.

Zmieniaj pieluszki regularnie

   Oczywiście jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec odparzeniom jest regularna zmiana pieluszki. Jeśli jest ona mokra i szybko jej nie zmienimy, może doprowadzić to do pojawienia się wysypki na ciele niemowlaka. Określenie, czy pielucha jest mokra może być trudne, ponieważ na rynku są pieluchy dobrze chłonące wilgoć i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jest mokra. Wilgoć nie zawsze przeszkadza dziecku i może ono nie wskazywać, że jest mu niewygodnie z mokrą pieluchą. Najlepiej co kilka godzin sprawdzać czystym palcem czy pieluszka jest sucha. Zmiana pieluszki po każdej kupie pomoże zapobiec odparzeniom i wysypce. W naszym przypadku określenie, czy pieluszkę trzeba już zmienić, nie było trudne. Oskar robił kupę bardzo głośno i w żaden sposób nie mógł tego ukryć.

Zapewnij czas, aby skóra mogła wyschnąć

   Skóra dziecka potrzebuje trochę czasu, aby odetchnąć po zmianie pieluszki. Jeśli dziecko ma wrażliwą skórę, pielucha może powodować otarcia lub wysypkę - pozostawienie dziecka na kilka minut bez pieluszki może temu zapobiec. Należy również zastosować odpowiedni krem do tego przeznaczony. Na rynku istnieje wiele produktów, z których należy wybrać ten odpowiedni dla naszego Szkraba. Przed zakupem sprawdź składniki kremu, zwłaszcza gdy dziecko ma wrażliwą skórę i niektóre składniki mogą źle na nią wpływać.

Używaj kremów ochronnych

   Kremy ochronne pomagają zapobiegać wysypkom. Można stosować je przy każdej zmianie pieluszki. Chociaż zależy to od okoliczności, dlatego trzeba przeczytać informację na opakowaniu. Dzieci karmione piersią mają zazwyczaj częstsze ruchy jelit, dlatego pieluszki trzeba zmieniać jak najszybciej. Jeśli pupa niemowlaka jest zaczerwieniona, należy nałożyć cienką warstwę kremu ochronnego, również w fałdach skóry znajdujących się w pobliżu pieluszki. Sama osobiście stosuję krem Sudocrem. Zawiera on alkohol benzylowy, który działa odkażająco oraz tlenek cynku działający osłaniająco i ściągająco.

Kontroluj jedzenie i napoje

   Kolejnym ze sposobów, aby zapobiec występowaniu wysypki jest kontrolowanie ilości kwaśnego picia i jedzenia, które spożywasz i podajesz dziecku. Badania wykazały, że kwas występujący w tych produktach spożywczych może być wydalany z ciała w moczu dziecka. A to prowadzi do wysypki i podrażnień. Warto ograniczyć też spożywanie produktów takich jak majonez, piwo imbirowe i jogurt.

Porozmawiaj z lekarzem, gdy wysypka nie znika

   Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę, która nie znika przez dłuższy okres czasu, należy udać się do lekarza pediatry. Lekarz może przepisać lek na wysypkę lub krem, który jest silniejszy niż te ogólnie dostępne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza