środa, 8 stycznia 2014

Wybieramy wózek dla Oskara

   Wybór wózka dla dziecka jest niezwykle trudny. A wszystko spowodowane jest szeroką gamą wózków dostępnych na rynku. Ceny są różnorodne, od mniej więcej 300 złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Jako nie najbogatsza rodzina postanowiliśmy przeznaczyć na ten cel do 1 tysiąca złotych. Oczywiście wózek musi być nowy. W sklepach stacjonarnych nie znaleźliśmy żadnego odpowiedniego wózka, gdyż za tą cenę nic nie było. Zajrzeliśmy więc do internetu, a dokładniej na stronę, gdzie można dostać produkty w niskich cenach w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, czyli na allegro. Wybraliśmy wózek widoczny poniżej. Jedynie kolor jeszcze nie został w pełni wybrany. Nie chcemy, żeby był za ciemny, ponieważ głównie przecież będzie używany latem.
   Pierwszą kwestią był wybór typu wózka. Do wyboru są głębokie, bliźniacze, wielofunkcyjne, spacerowe i inne. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy wózek wielofunkcyjny, a dokładniej 3w1, czyli wózek + spacerówka + fotelik samochodowy. Jest to chyba opcja najbardziej opłacalna i praktyczna. 
   Kolejną funkcją, która jest naszym kryterium w wyborze wózka, był rodzaj kół. Braliśmy pod uwagę tylko koła pompowane. Piankowe nie wchodziły w grę, trójkołowiec też odpada. Wózek musi być na czterech pompowanych kołach, na amortyzatorach sprężynowych przy każdym kole. Nie braliśmy też pod uwagę wózków na takich "skrętnych" kołach, nie wiem jak fachowo to nazwać. Wózek posiada również regulację zawieszenia w dwóch zakresach: miękkim i twardym oraz hamulce na wszystkie cztery koła z centralnym zamknięciem na przedniej i tylnej osi. 

    Ważną funkcją była dla nas też możliwość przekładania rączki, aby Oskar mógł jeździć zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, z regulacją wysokości. 
       Poza tym wózek ma dodatkowe funkcje takie, jak: 
* zdejmowana tapicerka
* możliwość zamontowania fotelika - przydatne jest to na zakupach, fotelik oczywiście atestowany, pod kolor wózka, z pokrowcem na nóżki, odpinaną budką i pasami bezpieczeństwa, 

* rozkładane siedzisko w czterech pozycjach, 
* regulowany podnóżek w pięciu pozycjach, 
* 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z gąbką ochronną oraz barierka z dodatkowym paskiem krokowym,

* duży, usztywniony koszyk pod spodem siedziska, 
* moskitiera przeciw owadom i folia przeciwdeszczowa* budka z okienkiem wentylacyjnym i obszerną kieszonką oraz elementami odblaskowymi
* nosidło, torba, tacka


   Wózek waży około 15 kilogramów + fotelik ważący 2,5 kg. Gama kolorów jest niezwykle szeroka i jest to jedyna opcja, której jeszcze nie wybraliśmy. 1 komentarz:

  1. z autopsji moge polecic wózek Ecco mondo, czyli połaczenie spacerówki i gondoli.. jest bardzo funkjconalny i komfortowo sie go prowadzi

    OdpowiedzUsuń